Konferencja w Bachotku

BachoTeX 2010

Jak informowałem w styczniu, już za kilkanaście dni odbędzie się konferencja Grupy Użytkowników Systemu TeX w Bachotku, pod hasłem Typografowie i programiści: wzajemne inspiracje.
 GUST otwiera się na świat. Organizatorzy pragną zerwać ze środowiskowym piętnem poprzednich spotkań i stworzyć uniwersalną platformę wymiany doświadczeń między fachowcami — nie chodzi o znawców TeX-a, ale miłośników tego, czemu TeX służy: dobrej typografii — dlatego zaproszenie skierowano do użytkowników wszelkich systemów wspomagających przygotowanie publikacji. Podoba mi się ta idea i przyklaskuję jej wszystkimi kończynami.
 Oczywiście, że nikt nie wykastrował tegorocznej konferencji z tematów dotyczących TeX-a. Jak zawsze, będą wykłady i prezentacje dla zaawansowanych i warsztaty dla początkujących. Niemniej jednak, w programie przewidziano non-TeX-events, jak np. sesja plakatowa czy konsylium typograficzne.
 Dobrze poinformowane źródło donosi, że tradycja wspólnej konsumpcji napojów rozgrzewających, połączonej ze spontaniczną, podwyższoną aktywnością w dziedzinie audio-performance, zostanie podtrzymana.

Termin
30 kwietnia – 4 maja 2010, Bachotek

Więcej informacji
Strona główna konferencji
Ważne punkty orientacyjne programu
Rozkład zajęć
Lista wystąpień
Opłaty konferencyjne
Rejestracja uczestników

Dodaj komentarz