Architektura książki

Już za kilka tygodni pojawi się nowa książka Andrzeja Tomaszewskiego, wydana przez Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego. «Architektura książki dla wydawców, redaktorów, poligrafów, grafików, autorów, księgoznawców i bibliofilów» jest bardzo ciekawa dla wszystkich, którzy „robią w książkach” lub chcą (czy też muszą) coś na temat technologii książek wiedzieć.

Architektura książki

 A więc będzie trochę o różnicach między czcionką a fontem, kolorem a barwą czy o różnicy zdań między redaktorem, a projektantem. Dowiemy się o miarach typograficznych, arkuszach wydawniczych i drukarskich, sposobach postępowania z ilustracją, a nawet o znakach korektorskich. Poznamy zagadnienia projektowe, technologiczne i techniczne. Bardzo jasny wywód, właściwie poradnik książkotwórczy, dobrze ilustrowany i sowicie przyprawiony fachową terminologią. Wszystko, oczywiście, wytłumaczone — takie abc.
 Właśnie teraz trwa produkcja i jeśli powiodą się plany, na targach «Poligrafia», podczas konferencji organizowanej przez COBRPP 12 kwietnia, odbędzie się jej prezentacja.


Informacje o książce
www.cobrpp.com.pl
Konsultacja: Przemysław Śleboda
Redakcja: Elżbieta Włodarczyk
Projekt autora
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego
Warszawa 2011, wydanie pierwsze
Format bloku A5, 1+1, 160 stron
Papier Munken Pure 100g/m2 i 120g/m2
Oprawa twarda, całopapierowa, laminowana, 4+0

Informacja o konferencji
Zawodowe szkolnictwo poligraficzne w epoce technologii cyfrowych

Informacje o targach
Międzynarodowe Targi Poznańskie Poligrafia

2 myśli nt. „Architektura książki”

Dodaj komentarz